lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri

 • 06:00 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü)
 • 06:30 Lozan (Atatürk Lisesi Karşısı)
 • 06:50 Karşıyaka (Anıt, Yunuslar)
 • 06:55 Karşıyaka Bostanlı Vapur İskelesi (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)
 • 07:20 Bornova E.Ü Kampüsü Önü

1. GÜN

KÜTAHYA ÇİNİCİLER ÇARŞISI - ESKİŞEHİR HARİKALAR DİYARI SAZOVA PARKI

Önceden belirlenen noktalarda misafirlerimizi karşıladıktan sonra rotamızı Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarını taşımakta olan, son dönemlerin popüler şehri Eskişehir'e doğru çeviriyoruz. Turgutlu'da vereceğimiz kahvaltı molası ardından Kula-Uşak-Kütahya güzergahı üzerinde ilerliyoruz ve porselenleriyle dünya çapında bir üne sahip ve Evliya Çelebi’nin doğduğu yer olan Kütahya'ya ulaşıyoruz. Çiniciler Çarşısı'ndaki alışveriş ve öğle yemeği molamız sonrasında yola devam ederek güzel şehir Eskişehir'e ulaşıyoruz. Kentteki ilk durağımız, Sazova Parkı olarak bilinen adeta bir Harikalar Diyarı olan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı.Yaklaşık 400 bin metrekarelik bir alana sahip park içerisinde restaurant ve kahve evleri, Masal Şatosu, Uzay Evi, Sualtı Dünyası, Amfi Tiyatro, Bilim Deney Merkezi, Korsan Gemisi,gezi ve oyun alanları barındırıyor. Parka giriş ücretli değil ancak parkta yer alan özel yerlere girmenin oldukça cüzi ve temsili bir ücreti mevcut. Bu eğlenceli ve keyifli park gezimizin ardından otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

2. GÜN

ŞELALE PARK - ODUN PAZARI EVLERİ - KURŞUNLU CAMİİ VE KULLİYESİ - BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ - ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ - ATLHAN EL SANATLARI ÇARŞISI - ADALAR - PORSUK ÇAYI - KENT PARK

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış yaparak, Mustafa Kemal Atatürk’ten değerli sanatçılara ve ünlü simalara kadar birçok kişinin balmumu heykelinin bulunduğu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve ülkemizde kurulan ilk cam sanatları müzesi olma özeliği taşıyan, toplamda 42 cam sanatçısının eşsiz ve ihtişamlı eserlerinin sergilendiği Çağdaş Cam Sanatları Müze'sini geziyoruz. Daha sonra Osmanlı ve Türkmen yerleşim biçimlerinin yansıtıldığı, yapılan başarılı restorasyon çalışmalarının ardından turizmde adından sıkça söz edilen şehrin dünya kültür mirasına eklenen ve en önemli eserleri arasında yer alan Odunpazarı evlerini fotoğraflayarak gezimize devam ediyoruz. Semtte bulunan; ilk yapıldığı günden beri her zaman lületaşı imalatı için kullanılmış ve birçok kez el değiştirmesine rağmen asıl amacından şaşmamış olan, 25 adet atölyenin bulunduğu ve işlenen taşların üretim, satış ve teşhirinin yapıldığı Atlıhan El Sanatları Çarşısı da ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Serbest olarak alacağımız öğle yemeği molamızın ardından Osmanlı vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 -1525 yılları arasında inşaa ettirilen ve daha sonra mevlevi dergahına çevrilmiş; içerisinde camii, kervansaray, şadırvan, hanikah ve sıbyan mektebini bulunduran, bugünlerde ise Eskişehir Sanatları Çarşısı ve Lületaşı Müzesi'ne ev sahipliği yapan Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni geziyor ve Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı Semti’nde yer alan ve de adını içerisinde yer alan 1400 m2'lik yapay şelaleden alan kentin en önemli parklarından biri Şelale Park'a gidiyoruz. Yapay şelalenin yanında yer alan kafe ve restaurantta oturup Eskişehir manzarasına karşı içeceklerimizi yudumluyoruz. Şelale Park'ın ardından kentin en güzel ve hareketli yeri olan Porsuk Çayı'nın kent merkezine rastlayan kısmı olan ''Adalar'' bölgesine geliyoruz. Son yıllarda yapılan ıslah çalışmaları ve çevre düzenlemesi ile gondollar ve gezi tekneleri bu bölgede halkın hizmetine sunulmuştur. Venedik'i aratmayan bu manzara eşliğinde dileyen misafirlerimiz Porsuk Çayı üzerinde gondol sefası yapabilir. Bir sonraki durağımız ise “Her şey güzel hoş da Eskişehir’in bir denizi eksik!” diyenlere adeta bir gönderme yapan Kent Park. Porsuk Çayı’ndan bir kol alınarak oluşturulan yaklaşık 300 bin metre karelik alan üzerine kurulmuş Kent Park içerisinde Türkiye'nin ilk yapay plajı, gölet, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, inşaatı süren kent evi, restaurantlar, kafeler, büfeler, at binme alanları, yürüyüş alanları hatta nikah kıyılan bir Aşk Adası da bulunmaktadır. Kent Park gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN

UŞAK ULUBEY KANYONU - İZMİR 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Eskişehir'i hoş anılarla arkamızda bırakarak Uşak’a doğru yola çıkıyoruz. Uşak Ulubey Kanyonu; ABD Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. uzun kanyonudur. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşmaktadır. Banaz çayı üzerine yaklaşık olarak 2500 yıl önce yapılan Cılandıras köprüsünü görme imkanı buluyoruz. Ulubey çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir. Kanyonu 150 metre yükseklikten cam terastan seyrettikten ve fotoğrafladıktan sonra arzu eden konuklarımızla; kanyonda grup halinde yürüyüş yapıyoruz. Ulubey Kaymakamlığı tarafından 2015 yılında hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park 302 metrekare büyüklüğünde bir kafeterya ve 135 metrekare büyüklüğünde camdan oluşan seyir terasına sahiptir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alış noktalarımıza bırakarak bir sonraki Aryum turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lux Araçlarla Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Eskişehir'de 2 gece konaklama 
 • Otelde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları
 • Seyahat Sigortası
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yolda alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
 • Porsuk Çayında Gondol Gezisi
 • Kişisel harcamalar
 • Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.
 • Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir.