lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

M/S ARENA nehir gemisi 2005 yılında ilk seferini gerçekleştirmiş olup 2019 kış sezonunda tamamen yenilenmiştir. Sınıfındaki en güzel gemilerden birisi olan MS Arena; 135 metre uzunluğunda olup 190 yolcu kapasitelidir ve misafirlerine 52 personeli ile hizmet vermektedir.Bölgenin en güzel dönemlerinden olan Mayıs sonunda, Şeker Bayramı tatilinde gerçekleştirilecek özel seferimizde, Avrupa’nın en güzel manzaralarından birinin eşliğinde “Romantik Ren Nehrinin” en güzel limanlarını bir hafta boyunca keşfedeceğiz…

1. Gün:

25 Mayıs 2020 / Düsseldorf - Köln, Almanya 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar, Sun Express Havayolları kontuarı önünde saat 09:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından XQ 958 no’lu sefer ile 11:30’ da Düsseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 13:55’de varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile öncelikle panoramik Düsseldorf şehir turumuzu gerçekleştiryoruz, ardından yarım saat mesafede Köln’de demirli gemimize transfer ve gemiye giriş işlemleri. Gemimiz akşam yemeği sonrası saat 22.00’de Ren nehrinde seyrine başlayacak. 

2. Gün:

26 Mayıs 2020 / Rüdesheim, Almanya 

Öğlenden sonra saat 15:00’de Almanya’nın en güzel kasabalarından, Unesco Dünya Mirasına dahil olan, güzel yoluyla ünlü, şirin, şarap üretici kasaba Rüdesheim’a varıyoruz. Gemimiz akşam 20:30’a kadar demirli olacak. 

Ekstra Rüdesheim & Müzik Aletleri Müzesi Turu:

“Winzerexpress” mini treniyle önce panoramik olarak Dünyaca ünlü şarap bağlarını görüyoruz. Ardından kasabanın merkezine geliyoruz. Burada kesinlikle görülmesi gereken ve çok ilginç bir müze olan Siegfried’in Mekanik Müzik Aletleri Müzesini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz.

3. Gün:

27 Mayıs 2020 / Speyer (Heidelberg), Almanya 

Sabah saat 08.00’da Speyer’e varıyoruz. Gemimiz saat 18.00’e kadar Speyer limanında demirli kalacaktır. 

Ekstra Speyer & Heidelberg Turu:

Speyer’de gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından; Almanya’nın en romantik şehri olarak bilinen Heidelberg’e hareket ediyoruz. Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Palatine Kale Sarayı ile birlikte Heidelberg benzersiz güzelliğe sahiptir. Heidelberg Kale Sarayı, saray mahzenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasındaki adı ile Eski Köprü diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski Şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Kilisenin hemen yan meydanında kurulan Noel alışveriş yapıp sıcak şarap tadabilirsiniz. Heidelberg tarihi şehir içerisinde serbest zaman ve ardından Speyer’de bizi bekleyen gemimize dönüş. 

4. Gün:

28 Mayıs 2020 / Kehl - Strasbourg (Colmar), Fransa 

Sabah 06.00’da Kehl limanına varacak olan gemimiz akşam 16.30’a kadar limanda demirli kalacaktır.

Ekstra Strasbourg Turu:

Kahvaltı sonrasında başlayacağımız turumuzda Fransa’nın tarih yüklü, 7. büyük şehri, 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan Strasbourg’u detaylı olarak tanıyacağız. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği Parlamento Binalarını, Cumhuriyet Meydanı, Opera Binası ve Üniversiteyi panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Tarihi adadaki yürüyüş turumuz sırasında Notre Dame Katedrali, Kammerzehl Evi, Alışveriş Caddeleri ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın ardından belirlenen saatte gemimize dönüyoruz.

5. Gün:

29 Mayıs 2020 / Basel, İsviçre 

Sabah 09.00’da Basel limanına varacak olan gemimiz akşam 18.00’e kadar limanda demirli kalacaktır.

Ekstra Basel & Luzern Gölü Turu:

Panaromik Basel Turu sonrası hareket edeceğimiz Luzern kenti, Platus ve St.Gothard dağlarının eteklerinde bulunan Luzern Gölünün kenarında kuruludur. Kent aynı zamanda İsviçre’nin festivaller şehri olarak da bilinmektedir. Varışımızın ardından ilk olarak dünyanın en etkileyici heykellerinden biri olarak kabul edilen Yaralı Aslan heykelini ziyaret ediyoruz. Fransız ihtilali sırasında ölen İsviçre Muhafızlarının anısına yapılmış dev heykel sizleri çok etkileyecektir. Yine bu bölgede dünyaca ünlü İsviçre saatlerini ya da hediyelik eşya alabileceğiniz bir mağazada serbest zamanımız olacak. Ardından doğa harikası göl kenarına geçerek, yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Tarihi Tren İstasyonu, Opera Binası, şehrin simgesi olarak bilinen Tarihi Şapel Köprüsü ve Belediye binasını gördükten sonra serbest zaman. Tur sonrası en geç 17:00’de Basel limanında olacak şekilde kentten ayrılıyoruz.

6. Gün:

30 Mayıs 2020 / Breisach, Almanya 

Geceyarısı 01.00’da Breisach limanında demirleyecek olan gemimiz öğleden sonra 13.00’de demir alacaktır.  

Ekstra Colmar Turu:

Kahvaltı sonrası Alsace Bölgesinin İncisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket ediyoruz. Kentin tarihi kalbi trafiğe kapalı olduğundan turumuzu yürüyerek yapacağız. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Bu sürede tezgahları gezebilir, bölgenin gastronomik örneklerini tadabilir ya da rustik kafelerde bölge şarabı veya kahvelerinden içebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Breisach’a gemimize dönüyoruz.

7. Gün:

31 Mayıs 2020 / Mannheim / Mainz, Almanya 

Sabah 07.00’da Mannheim’a yanaşacak gemimiz öğlen 12.00’de demir alacaktır.  

Ekstra Mannheim & Frankfurt Turu:

Kareler şehri olarak bilinen Mannheim’da yapacağımız panoramik turda Elector Sarayı ve Su Kulesi görülecek yerler arasında… Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Frankfurt’a hareket. . Frankfurt Şehir turunda öncelikle aracımızla panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından eski şehirdeki yürüyüş sırasında Ortaçağ’dan kalma belediye binası olan Romer, St. Bartholomew Katedrali, Opera binası ve alışveriş caddesi Zeil göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Mainz limanında demirli gemimize dönüyoruz. 

8. Gün:

01 Haziran 2020 / Köln / Düsseldorf, Almanya

Sabah 07:00’de gemimiz Köln limanına yanaşacak. Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası önce panoramik Köln şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Düsseldorf havalimanına transfer. Havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından XQ 959 no’lu sefer ile saat 14:55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçuş. Saat 19:15 ’de varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 5* M/S Arena Nehir gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
 • Sun Express HY ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Düsseldorf arası tarifeli seferler ile uçuşlar 
 • Havalimanı ve liman vergileri (350 €)
 • Düsseldorf & Köln Panoramik Şehir Turları
 • Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
 • 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
 • Havalimanı liman arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti 
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 12 €)
 • Türkçe rehber eşliğinde düzenlenecek ekstra turlar
 • Kuru temizleme, alışveriş, içecekler gibi şahsi harcamalar
 • Vize Ücreti (Schengen Vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı

NOT 1: Ekstra tur içerik ve sıralaması ile gemi liman saatleri bilgi amaçlı verilmiş olup; su seviyesi, Kaptan’ın gerekli duyması gibi durumlarda değişiklik gösterebilir. 

NOT 2: Ekonomik olarak belirtilmiş French balkonlu kabinlerin yatakları twin olup “birleştirilemez”, yataklar pullman tarzıdır. Diğer kabin tiplerinde ise otel tip birleştirilebilir yataklar mevcuttur.