lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

1. Gün

İzmir - St.Petersburg

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Sun Express Havayolları'nın XQ 868 sefer başında uçuşu ile 21: 40'da St Petersburg'a hareket. 01.35'de kente vardıktan sonra, transfer özel aracımızla otelimize aktarıyoruz. Geceleme otelimizde.

2 .Gün

St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından panoramik kent turuna başlıyoruz. Rusya'nın ikinci büyük yerleşimi ve önemli bir sanat-bilim-sanayi merkezi olan St Petersburg, halen coğrafyanın en dikkat çekici kentlerinden biri. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında yapılan kentte yapılacak panoramik tur, günün her saatinde ayrı bir görsel şölen sunar. Panoramik turda panoramik turda 4,5 km'lik ve gözlerimizin önünde dümdüzün başında Nevsky Bulvarı boyunca tarihe tanıklık edeceğiz. Alexander Nevsky'den alan, kentin mevcut ana damarı sayılan Nevsky Bulvarı'nda karşımıza çıkan Amirallik Binası; Roma'daki ünlü San Pietro Katedrali'nin Kazan Katedrali; Beloselski-Belozersk Sarayı; Stroganov Sarayı; İstanbul'daki Kapalıçarşı kadar büyük ve köklü olmasa da 250 yıl önce bir çarşı olarak gerekli, günümüzde alışveriş merkezi olarak kullanılan Gostiny Dvor; dünyanın en büyük kütüphanelerinden Rusya Ulusal Kütüphanesi; Singer Binası; muazzam vitrayları ve Eliseyev Binası; Nabadov'un anılarında sık sık bahsettiği Aurora Sineması; Rus edebiyatında kendine özel bir yer edinen, Leningrad Kuşatması'nın izlerini üzerinde taşıyan ünlü Anichkov Köprüsü ve daha pek çok yapı ile Çarlık Rusyası'ndan beri. Turumuzun ardından serbest zaman. Ermitaj Müzesi Turu'na katılabilecekler. Turumuzun ardından serbest zaman. Petro ve Pavel Kalesi Turu'na geçeceğiz. Geceleme otelimizde.

ALTERNATİF PROGRAMI
Ermitaj Müzesi Turu | +45 €

Dünyanın en eski halısından, “Altın Elbiseli Adam” dan, Kâbe'nin kapısından, eşsiz elyazmalarından modern sanatın önemli eserlerine, hatta “tavus kuşu saat” gibi ilginç mekanik cihazlara kadar akla gelebilecek onu türden ve onun coğrafyaya ait kültür mirasını nasıl görmek isteyenler için Ermitaj , gerçek bir hazine! Temelerina Çariçe Katerina'nın yazlık ve kışlık saraylarında saklamaya başladığı eserlerin oluşturduğu koleksiyon, güncelde dört milyondan fazla parça saklıyor. Bolşevik Devrimi'yle müzeye dönüştürülmüş saraydaki eserlerin İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilerin sanat yağlanması kurtarılma hikâyesi safra Ermitaj'ın dünya kültür mirasını korumaktaki önemini açıklıyor. Eski yazlık ve kışlık sarayların gezileceği Ermitaj Türkiye, tur rehberimizin dünyanın en büyük ve en zengin müzelerinden olduğu,

ALTERNATİF PROGRAMI
Petro ve Pavel Kalesi Turu | +40 €

I. Petro'nun oğlu Alexei, Dostoyevski, Troçki, Lenin'in kardeşi Aleksander, Çernişevski, sonraları Yugoslavya'nın Kropotkin gibi ünlü isimlerin siyasi suçlardan hapsedildiği zindanları barındırıyor. Sovyet rejimi altında roket araştırma ve denemelerinin yapıldığı kale ortamında dahilindeki, kentin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, tüm tur boyunca kalenin misafirlerini şefkatle selamlıyor.

3. Gün

St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Petergof Sarayı ve Parkı Turu'na katlanabilirler. Rus Gecesi turuna katılabilecekler. Geceleme otelimizde.

ALTERNATİF PROGRAMI
Petergof Sarayı ve Parkı Turu | +55 €

Petergof, Rus Batılılaşma Hareketi'nin lideri Çar I. Petro'nun Fransa seyahatinde görerek etkilemek Versailles Sarayı'nda ilhamla inşa ettirdiği bir yapı kompleksi. Bahçeleriyle ve özellikle çeşmeleriyle ünlü Petergof, gerek çeşme mimarisi gerekse dönemin mühendislik yaklaşımı içindir öncü nitelikği taşıyor. Finlandiya Körfezi'nde bulunacak ötürü muhteşem bir Baltık Denizi manzarası sunacak şekilde konumlandırılan sarayın çeşmeleri ve fıskiyeleri, teknik açıdan etkili bir mekanik sisteme sahip. Yazılar yediden yetmişe herkesin görüş eğrileri bu çeşmeler ve fıskiyeler, izleyenlere görsel bir şölen de sunar. Baltık Denizi'nin bağlanan ana çeşme için sadece turistlerin değil, St Petersburgluların da hayranlıkla baktığı mimari bir şaheser. Zekâsıyla, Petro'nun yazlık saray kompleksinin hemen çıkışında yer Petro ve Pavel Katedrali'yse hem dış hem de iç yapı içindir İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilen, kolay kolay ayrılmak istemeyecektir Petergof'tan sonra serbest zaman, günün yorgunluğu

ALTERNATİF PROGRAMI
Rus Gecesi Turu | +65 €

St Petersburg'un en güzel restoranlarından birinde, yemek eşliğinde burada muhteşem dans gösterisini izleme fırsatı sunuyoruz.

4. Gün

St. Petersburg

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve check-out yapabilirimizi gerçekleştiriyoruz. Puşkin Çar Kasabası Turu'na katlanabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve havalimanına transfer.

ALTERNATİF PROGRAMI
Puşkin Çar Kasabası Turu | +55 €

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Rus edebiyatının büyük şair ve yazarı. Sekizinci yüzyılda çarın ailesi için bu alan, misafirlerini adeta bir Rus masalına davet ediyor. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası, Rokoko üslubunun ayrıcalıklı bir örneğini sunan Katerina Sarayı.Çariçe I. Katerina'nın adını taşıyan bina, “yazlık saray” olarak biliniyor. Sarayın ünlü Amber Odası İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman yağlanması nasibini aldıysa da beş tonluk saf kehribar süslenen orijinal odanın bugüne ulaşan hali bile herkesi kendine hayran bırakıyor. Sarayın Hollandalı ve İngiliz bahçıvanlar tarafından özenle tasarlanan peyzajı yirmi birinci yüzyılda bile dinginliğiyle misafirlerine huzur sunar. Türk-Rus Deniz Savaşı'nda Rusya'nın galibiyeti anısına dikilen Chesma Sütunu, bir başka zaferin simgesi olan Kagul Dikilitaşı da bu bahçede yer alıyor. Bahçedeki büyük göletin bölüm ise Türk camilerinden ilhamla tasarlanan bir hamam dikkat çekiyor. Bahçenin en büyük özelliği ise Çin köprülerinden Türk hamamlarına, antik Yunan heykellerine kadar pek çok kültürün izlerini Rus tarihinin birer kaydı olarak içerir. Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor. Bahçedeki büyük göletin bölüm ise Türk camilerinden ilhamla tasarlanan bir hamam dikkat çekiyor. Bahçenin en büyük özelliği ise Çin köprülerinden Türk hamamlarına, antik Yunan heykellerine kadar pek çok kültürün izlerini Rus tarihinin birer kaydı olarak içerir. Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor. Bahçedeki büyük göletin bölüm ise Türk camilerinden ilhamla tasarlanan bir hamam dikkat çekiyor. Bahçenin en büyük özelliği ise Çin köprülerinden Türk hamamlarına, antik Yunan heykellerine kadar pek çok kültürün izlerini Rus tarihinin birer kaydı olarak içerir. Alexander Sarayı ise Rus tarihinin başka bir perspektifine sahne olma niteliği taşıyor.

5. Gün

St.Petersburg - İzmir

Sun Express Havayolları XQ 869 seferlerde uçuşumuz 02: 00'da İzmir'e hareket ve yerel saat ile 05:50 'de İzmir'e varış. Eve hoş geldiniz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Sun Express Havayolları ile ADB-LED-ADB uçak bileti
  • Belirtilen kategori otellerde 4 (Dört) Gece oda kahvaltı servisi
  • Havalimanı karşılama
  • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
  • Panoramik St Petersburg kent turu
  • Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı Yılın Çıkış fonu - 50 TL
  • Vize / E-Vize 
  • Kişisel programda kullanabileceğiniz ekstra turlar
  • Şoför ve rehber bahşişleri