lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri

 • 06:00 Üçkuyular Opet önü
 • 06:30 Bornova E.Ü.H Kampüs Kavşağı

1. GÜN

İZMİR - ESKİŞEHİR 

Önceden belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra ilk olarak rotamızı Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği unvanlarını taşımakta olan son dönemlerin popüler şehri Eskişehir'e doğru çeviriyoruz. Turgutlu’da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Kula-Uşak-Kütahya güzergahı üzerinde ilerliyoruz. Ve Eskişehir'e ulaşıyoruz. Kentteki ilk durağımız Sazova Parkı olarak bilinen adeta bir Harikalar Diyarı olan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı. Yaklaşık 400 bin metrekarelik bir alana sahip park, içerisinde restaurant ve kahve evleri, Masal Şatosu, Uzay Evi, Sualtı Dünyası, Amfi Tiyatro, Bilim Deney Merkezi, Korsan Gemisi gibi gezi ve oyun alanları barındırıyor. Parka giriş ücretli değil ancak parkta yer alan bu yerlerin cüzi ve temsili bir ücreti bulunmakta. Bu eğlenceli ve keyifli park gezimizin ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4 yıldızlı Eskişehir Divan Express Otel'de.

2. GÜN

ŞELALE PARK - ODUN PAZARI EVLERİ - KURŞUNLU CAMİİ VE KULLİYESİ - BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ - ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ - ATLHAN EL SANATLARI ÇARŞISI - ADALAR - PORSUK ÇAYI - KENT PARK

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çıkış yapıp, ilk olarak Eğitim Karikatürler Müzesi ve sonra Tayfun Talipoğlu Müzesi'ni ziyaret ediyoruz ve sonrasında Eskişehir’in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı'nda yer alan ve de adını içerisinde yer alan 1400 m2 lik yapay şelaleden alan kentin en önemli parklarından biri Şelale Park'a gidiyoruz. Yapay şelalenin yanında yer alan kafe ve restaurantta oturup Eskişehir manzarasına karşı bir şeyler içebilirsiniz. Şelale Park'ın ardından Osmanlı ve Türkmen yerleşim biçimlerinin yansıtıldığı, yapılan başarılı restorasyon çalışmalarının ardından turizmde adından sıkça söz edilen şehrin dünya kültür mirasına eklediği en önemli eserler arasında yer alan Odunpazarı evlerini fotoğraflayarak gezimize devam ediyoruz. Semtte bulunan; Osmanlı vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 -1525 yılları arasında inşaa ettirilen, daha sonra mevlevi dergahına çevrilmiş; içerisinde camii, kervansaray, şadırvan, hanikah ve sıbyan mektebini bulunduran, bugünlerde ise Eskişehir Sanatları Çarşısı ve Lületaşı Müzesi'ne ev sahipliği yapan Kurşunlu Camii Ve Külliyesi'ni ve Mustafa Kemal Atatürk’ten değerli sanatçılara ve ünlü simalara kadar birçok kişinin balmumu heykelinin bulunduğu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ülkemizde kurulan ilk cam sanatları müzesi olma özeliği taşıyan, toplamda 42 cam sanatçısının eşsiz ve ihtişamlı eserleri sergilendiği Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni ve ilk yapıldığı günden beri her zaman lületaşı imalatı için kullanılmış ve birçok kez el değiştirmesine rağmen asıl amacından şaşmamış olan, 25 adet atölyenin bulunduğu ve işlenen taşların üretim, satış ve teşhirinin yapıldığı Atlıhan El Sanatları Çarşısı da ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eskişehir'in meşhur Çi böreğini deneyimleyeceğimiz Papağan’da öğle yemeği molası ardından kentin en güzel ve hareketli yeri olan Porsuk Çayı'nın kent merkezine rastlayan kısmı olan ''Adalar'' bölgesine geliyoruz. Son yıllarda yapılan ıslah çalışmaları ve çevre düzenlemesi ile gondollar ve gezi tekneleri bu bölgede halkın hizmetine sunulmuştur. Venedik'i aratmayan bu manzara eşliğinde dileyen misafirlerimiz Porsuk Çayı üzerinde gondol sefası yapabilir ya da serbest zamanını çayın etrafında bulunan kafelerde değerlendirebilir. Bir sonraki durağımız ise “Her şey güzel hoş da Eskişehir’in bir denizi eksik!” diyenlere adeta bir gönderme yapan Kent Park. Porsuk Çayı’ndan bir kol alınarak oluşturulan yaklaşık 300 bin metre karelik alan üzerine kurulmuş Kent Park içerisinde Türkiye'nin ilk yapay plajı, gölet, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, inşaatı süren kent evi, restaurantlar, kafeler, büfeler, at binme alanları, yürüyüş alanları hatta nikah kıyılan bir Aşk Adası da bulunmaktadır. Kent Park gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

ANKARA - ANITKABİR - KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ - TBMM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Ankara Atlı Spor Kulübü'nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Türk Kurtuluş Savaşı'nın, devrimlerinin Önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün  Anıttepe’de bulunan anıt mezarına, Anıtkabir’e gidiyoruz. Saygı duruşumuzu yaptıktan sonra, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu  Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik sütunlu alanda bulunan 2002 yılında ziyarete açılmış olan Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni geziyoruz. Ankara'nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Ulus meydanında bulunan 1. Türkiye Büyük Millet Meclisini yani eski meclisi ve müzesini geziyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ramada Ankara Otel'de.

4. GÜN

AKVARYUM - ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ - ANKARA KALESİ - RAHMİ KOÇ MÜZESİ -ETNOGRAFYA MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Deniz Dünyası (Akvaryum Nata Vega)’ya gidiyoruz. Burada geçireceğimiz güzel ve eğlenceli zamanda öğle yemeğimiz burada serbest olarak alıyoruz… Ve zaman makinesinde yolculuğumuza devam ediyoruz . Bu kez kale yakınlarında bulunan, Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserlerin sergilendiği, kendine özgü koleksiyonlarıyla dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi‘ni rehberimiz eşliğinde geziyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Daha sonra Ankara Kalesi'ni, Rahmi Koç Müzesi'ni ve Etnografya Müzesi'ni geziyor ve İzmir’e dönmek için Esenboğa Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolları PC 3173 ile saat 19.20 uçağı ile İzmir’e dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alış noktalarımıza bırakarak bir sonraki Aryum turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarla  ile ulaşım
 • Ankara – İzmir arası Pegasus Havayolları ile uçuş
 • Havaalanı vergileri
 • Hotellerde  3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze - Ören yerleri ve ücretli girişler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

 

 • Sabah kahvaltısı: Turgutlu Bulvar Fırın ( Simit- peynir-tereyağ-söğüş-reçel – 1 çay 10 TL)
 • Öğle yemeği: Kütahya Mülayimoğlu rest. (İskender-Köfte –Kebap = 26 – 30 TL )
 • Öğle yemeği: Eskişehir Papağan Çibörek (3 tane çibörek+ Ayran : 11 TL / 5 tane çibörek                +Ayran :17,5 TL)
 • Öğle yemeği: Ankara Düveroğlu Anıttepe Döner 28 TL- Pat.Kebap 31 TL –Adana 28 TL – Şiş Köfte 28 TL-İskender 31 TL- Antep 11 TL-Pide 21 TL / Turgut bey : 312.2297938/ 532.4520425
 • Öğle yemeği: Ankara serbest.
 • Gezi Treni: Ücretsiz - Korsan Gemisi: Yetişkinler için 3 TL, Çocuk için 1,50 TL.
 • Bilim Deney Merkezi: Tam bilet 7, Çocuk 3 TL.- Uzay Evi: Tam bilet 10 TL, Çocuk 5 TL.
 • Eti Sualtı Dünyası: Tam 10 TL, Çocuk 5 TL- Masal Şatosu: Tam 10 TL, Çocuk 5 TL.(Masalsız : Tam 5 TL/ Çocuk:4 TL)
 • Hayvanat Bahçesi: Tam 10 TL, Çocuk 5 TL.- Esminyatürk : Tam 3 TL
 • Eskişehir tekne Esbot kişi başı:  7,5 TL- Gondol ücreti : 40 TL
 • Akvaryum Nata Vega (çocuk : 19 TL – büyük: 25 TL)  giriş ücretleri
 • Acenta ve rehber gerekli gördüğü taktirde tur programını , yol güzergahını   değiştirme hakkına sahiptir.
 • Unutulan eşyalardan acentamız sorumlu değildir…
 • Uçuş saatlerinin değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir…