lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri

 • 07:20 Lozan Meydanı Fuar
 • 07:40 Bornova E.Ü.H
 • 07:55 Girne Bulvarı Mavikule önü
 • 08:00 Bostanlı iskele önü
 • 08:15 Mavişehir EGS Avm önü

1. GÜN

İZMİR - EDREMİT - TAHTAKUŞLAR MÜZESİ - YEŞİLYURT KÖYÜ - ASSOS - TRUVA - ÇANAKKALE

Yolda verdiğimiz kahvaltı molamızın ardından Ayvalık yolunu takip ederek verdiğimiz gerekli molaların ardından öğle saatlerine doğru Edremit'e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Tahtakuşlar Etnografya Müzes'ni ziyaret ediyoruz. Müzede Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden konar - göçer Türk boylarının kültürü ve Kazdağları (İda Dağı) efsaneleri bulunmaktadır. burdaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Yeşilyurt köyüne gidiyoruz. Dünyada oksijen oranın en yüksek olduğu ikinci yer olarak bilinen Yeşilyurt köyü Kaz Dağları'nın eteklerinde yer alan harika bir köy. 90 hanelik ve 200 kişilik nüfusa sahip köy halen yaşantısına burada devam etmektedir. Yüzyıllardan beri gelen taş işçiliğinin müthiş görsellerini köyün tüm evlerinde görme şansını bulabilirsiniz. Köy, İda dağının merkezinde zeytin ve çam ağaçlarının tam ortasında kalmıştır. Yeşilyurt köyü, Yunan mitolojisinde yer alan tanrıçalar Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları ilk güzellik kraliçesi yarışmasının yapıldığı yerdir. Yeşilyurt köyü gezimizin ardından Assos'a ulaşıyoruz. Edremit Körfezi ile Midilli Adası karşısında bulunan, volkanik bir dağın eteğinde, andezit kayalıklarının üzerine kurulmuş, Antik çağın en önemli yerleşkelerinden olan Assos'ta BEHRAMKALE, ASSOS AKROPOLÜ, ATHENA TAPINAĞI, AGORA, ANTİK LİMAN, TAŞ KÖPRÜ ‘yü görüyoruz. Daha sonra, Çanakkale merkeze 18 km mesafede bulunan Truva Antik Kenti Homeros’un ünlü destanı olan İlyada destanını rehberimizden dinledikten ve gezimizin ardından Çanakkale'ye ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2. GÜN

ÇANAKKALE - ECEABAT - GELİBOLU ŞEHİTLİĞİ - ÇANAKKALE - İZMİR

Sabah kahvaltısından sonra feribot ile ECEABAT‘ a geçip Gelibolu Şehitliği gezimize başlıyoruz. Tarihi Kilitbahir köyü ve Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz. Çanakkale savaşları sırasında yapılan tabyaları geziyoruz. Rehberimizden Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz. Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtı'na iniyor ve bilgi alıyoruz. Havuzlar Şehitliği yanında duruyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri’ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü’ne ulaşıyoruz. Ertuğrul Koyu’na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadası'nın en uç noktası olan bu bölgede, tabya, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü’ne ulaşıyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp Şehitlik ziyaret programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Kuzey Cephesi olarak adlandırılan bölgeye Kabatepe üzerinden ilerleyerek Anzac Koyu ve tören alnına varıyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek, Kanlı Sırt‘a ulaşıyoruz. Buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri inceliyoruz. Siperler arası 8 mt olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe’de inerek, park içerisinden Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz. Bu bölgede; Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, restore edilmiş Türk siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip rehberimizden bilgiler alıyoruz. GELİBOLU YARIMADASI MİLLİ PARKI gezimizi tamamlayıp Eceabat'tan vapurla Çanakkale'ye geçip burada ÇİMENLİK KALESİ  ve DENİZ MÜZESİ‘ni geziyoruz.

Gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyor, siz değerli misafirlerimizi alış noktalarımıza bırakarak bir sonraki Aryum turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Y.P Konaklama 
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Seyahat Sigortası
 • 1 Sabah kahvaltısı - 1 Akşam Yemeği
 • Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Yol güzergahında alınan yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri