lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit
lorem ipsum dolor sit

Diyarbakır Kaleiçi – Hevsel Bahçeleri – On Gözlü Köprü - Hasankeyf – Midyat - Mor Gabriel Manastırı - Mağara Köy- Midyat - Beyazsu - Dara Antik Kenti- Mardin-Deyrulzefaran Manastırı- Kasımiye Medresesi- Kırklar Kilise- Mardin Müzesi- Ulu Camii

1. Gün

Sabah saat 04.45 ‘de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Kontuarının önünde buluşuyoruz ve check in ve boarding işlemlerini bitirdikten sonra acentamız eşliğinde XQ 9192 Sefer sayılı uçuş içi saat 05:45’de Diyarbakır uçağımıza biniyoruz. Saat 07.45 ‘de Diyarbakır’a varıyoruz. Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen rehberimiz ve tur otobüsümüze ulaştıktan sonra kahvaltı molası için Kaleiçi’ne geçiyoruz. Kahvaltı sonrası panoramik Sur gezisi ile turumuza başlıyoruz. Akabinde Diyarbakır’da yapacağımız gezimize Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Sultan Süleyman Külliyesi, Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare, Sülüklü Han, Hevsel Bahçeleri, On Gözlü Köprü ziyaretleri ile devam edip tamamlıyoruz. Diyarbakır şehir merkezinde öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Gap projesi kapsamında sular altında kalacak olan Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için kısa bir tekne turu arası veriyor ve sonra panoramik olarak mağara evleri, taş köprü, El Rızk camisi ve Sultan Süleyman külliyesini görüyor, Dicle nehri kıyısında bir kahve keyfi yapıp Mardin için hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız Grand Yay Hotele girişimizi yapıp, akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

2. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Süryani Kadim Ortodokslarının ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırına doğru hareket ediyoruz. Manastıra yaptığımız ziyaretin sonunda 1980’lerde yaşayan tüm halkı tarafından terkedilmiş bir Ezidi köyü olan Mağara Köyünü ziyaret ediyor ve buradan Midyat’a doğru turumuza devam ediyoruz. Midyat’ta alacağımız öğle yemeğinin ardından gümüş işlemeciliği ve telkâri ile ünlü olan kentimizin sokaklarında geziyor, gümüş işlemeciliği yapan atölyelerini ziyaret ediyor, birçok diziye ev sahipliği yapmış Devlet Konukevini ziyaret ediyor ve en son serbest bir alışveriş zamanı tanıyacağımız misafirlerimizle birlikte Beyazsu’ya doğru hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz bir kahve molasının ardından Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada su kanallarını, devasa su sarnıcını, Nekropol ve Zından gibi tarihi kalıntılarını ziyaret ediyor ve turumuzun son durağı olan Dara’dan Mardin’e konaklama yapacağımız Grand Yay Hotele geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

3. Gün

Sabah kahvaltısından sonra Savur ilçesi ve çok yakınında yer alan terkedilmiş Süryani köyü Kıllıt’ı ziyaret ediyoruz. Sadece birkaç hanenin yaşadığı ama içinde Ortodoks, Protestan ve Katolik kiliselerinin üçünü birden barındıran nadir yerleşim yerlerinden biri olan köy turumuzun ardından Mardin’e doğru yola çıkıyoruz.

Mardin’de akşam yemeğine kadar olan süreçte rehberimiz eşliğinde Deyrulzefaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami, eski Mardin sokaklarında alacağımız turu tamamladıktan sonra uçuşumuz öncesi son akşam yemeği alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemek bitiminde Mardin havalimanı transferimiz gerçekleşiyor ve 23:05’te bineceğimiz Sun Express XQ 9297 ile İzmir’e geri dönüşümüzü yapıyor, bir dahaki Aryum Turizm turunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tur Tarihleri & Fiyatları
Tur Tarihi Fiyat
04-06 Kasım 2022 ( 2 Gece - 3 Gün) 3600 ₺'den başlayan fiyatlarla


 

Tura Dahil Olan Hizmetler

 • Sun Express Havayolları ile İzmir -Diyarbakır - İzmir gidiş dönüş Uçak biletleri
 • Grand Yay Hotel’de 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Otelde alınacak 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği,
 • Tur programı dahilinde olan gezilecek yerlere konforlu bir araç ile ulaşım,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • Turun ilk günü alınacak sabah kahvaltısı, tüm öğle yemekleri ve turun son günü alınacak olan akşam yemeği,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelinizde alınacak olan mini bar ve ekstra harcamalarınız
 • Acenta ve rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını, yol güzergahını değiştirme hakkına sahiptir.
 • Tur programındaki uçuş saatleri Havayoluna ait saatlerdir, sözkonusu saatlerde olabilecek rötar, iptal, saat değişikliği, grev, fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb) durumlardan kaynaklanan uçuş iptalinden anentamız ARYUM Turizm sorumlu olmayacaktır.
 • Tur süresi içinde pandemi, mücbir nedenler(yol/hava durumu, ziyaret yerlerinde olan olağandışı yoğunluk) yada misafirlerimizin rehberin öngördüğü zamanlamaya uyumsuzluğu nedeniyle tur programının gerçekleştirilememesinden acentamız ARYUM TURİZM sorumlu değildir. Tur programı normal hava ve yolkoşulları gözönüne alınarak hazırlanmıştır. Bu koşulların olumsuzluğundan kaynaklanan gecikmelerde acentamız ARYUM TURİZM misafirinin tazminat hakkı yoktur.
 • Turumuzda belirtilen konaklama otellerinde yoğunluktan kaynaklanan bir sorun yaşanırsa misafire aynı standartta konaklama sağlamak acentamız ARYUM TURİZM’in sorumluluğundadır.
 • Konaklamalarda çocuk indiriminin uygulanması için 2 yetişkin ile birlikte kalması şartı gerekmektedir.
 • Konaklamalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otelin durumuna göre açılır kapanır yatak ya da çekyat şeklinde temin edilebilir.
 • 0/2 yaş arası çocuklardan otobüste ücret alınmaz, eğer çocuk için ek koltuk talep edilirse 2/6 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 2 yaşını dolduran çocuklar için koltuk alınması zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası acil ve akut rahatsızlıklarınız için geçerlidir. Önceden mevcut olan ve kronik olan rahatsızlıklarınız, salgın hastalıklar sigortanız kapsamında değildir.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için önceden MÜZEKART alınması tavsiye edilmektedir.
 • Turunuzun tarihinden 48 saat önce turun kalkış saatini ve acenta yetkilisini lütfen tekrar teyit ediniz.
 • Tur süresi içinde uçakta, otelde ve  ulaşım aracı içinde değerli eşyalarınızı taşımamanız önerilir ve unutulan eşyaların kaybolmasından acentamız sorumlu olmayacaktır.
 • Rezervasyon esnasında kimliğinizde yazan isim tam olarak verilmeli, uçakta kimlik-rezervasyon isim farkından kaynaklanan problemlerden acentamız sorumlu olmayacaktır.
 • Turumuz 30 misafir sayısı baz alınarak hesaplamış olduğu için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ARYUM TURİZM’de saklıdır.